A hírlevél önkénteseket keres, kifejezetten öregdiák hírek felkutatására! Ha ez a kedvenc rovatod, vagy egyszerűen csak szeretnél többet megtudni róla, hogy kivel mi történik, és heti fél-egy órában segíteni a hírlevélben, akkor jelentkezz itt, vagy írj a [email protected] email címre!
Az Ösztöndíjalap jelenlegi kampányáról valószínűleg mindenki tud—de ki az, aki adakozik is? Jelen pillanatban a 2005 és 2009 között végzett öregdiákok azok, akik közül a legtöbben adakoztak (l. grafikon), de több csoport is szorosan követi őket. Az iskolák közül az Atlanticban végzettek közül adományoztak eddig a legtöbben, a második helyen az Adriatic, a harmadikon pedig a Li Po Chun áll pillanatnyilag. Diák:adományozó arányban azonban az élvonalban az ISAK, a Mostar, a Changshu, a Maastricht, és a Dilijan! Négy iskola van, amelynek egy öregdiákja sem adományozott még, ám ezek olyanok, ahová kevés magyar diák jutott ki, illetve ahonnan csak az elmúlt 5-10 évben kezdtünk el ösztöndíjakat kapni.
December elején került bemutatásra Béres Bíborka (RBC ’17) rendezésében Tadashi Suzuki “Clytemnestra” című darabjának részlete. Bíborka a UWC előtt is foglalkozott színművészettel, a UWC-ben pedig a tánc és a mozgáskultúra keltette fel az érdeklődését, illetve elgondolkodtatta a színház helyéről és céljáról is a nagyvilágban. A jelenetet itt nézhetitek meg. Gratulálunk a rendezéshez!
A 2021-es tanév kezdetével Sonia Rawat lesz a Mostar igazgatója. A magyar diákok közül többen is ismerik őt, hiszen 2018-tól tanít a Mostarban, előtte öt évig pedig a MUWCI tanára volt. Sonia Rawat Dženan Hakalovićt váltja, aki 2019-ben lett a Mostar ideiglenes igazgatója.
Szeretnél még több öregdiák hírről olvasni? Tudsz valakiről, akivel valami érdekes történt? Írd meg a [email protected] email címre! A híreket természetesen csak azután hozzuk le, hogy az érintett(ek) beleegyeznek a közlésükbe.