Közösségi hírek, 2021. február-március

Új hírfajta a rovatban! Az Egyesület sok tagja külföldön él vagy tanul, és gyakran nem is tud arról, hogy néhány kilométerre tőle ott van még valaki a magyar UWC közösségből, akivel felvehetné a kapcsolatot, vagy akivel összefuthatna egy kávéra. A Közösségünk a nagyvilágban című hírben mostantól olyan közösségi tagokat mutatunk be, akik külföldön vannak, és szívesen találkoznának másokkal, akár akkor is, ha csak éppen arra járnak.

Te is külföldön vagy és szívesen összefutnál az Egyesület más tagjaival? Írj emailt a [email protected] címre, vagy keresd meg a facebookon Stupit (Stupek Katalin Tímea)!


Közösségünk a nagyvilágban

Bárkit szívesen lát Claremontban Hodde Jekl Ildikó (UWCUSA ’90). Claremont Los Angelestől kb. 50 kilométerre található egyetemi város, ahol több Davies-programbeli egyetem is található (Claremont McKenna, Pomona, Scripps, Harvey Mudd, Pitzer.) Ildikó szívesen segít azoknak is, akik éppen az amerikai egyetemi jelentkezések útvesztőjében bolyonganak! A facebookon keresztül vehetitek fel vele a kapcsolatot.


Február 12-én volt az Egysület második online town hallja, ahol az elnökségi tagok beszéltek a válogatásról, az Ösztöndíjalap kampányáról, illetve arról is, hogy hogyan áll az új elnökségi tagok keresése. Bár néhány pozícióra voltak már jelentkezők (ami nem azt jelenti, hogy ezek a pozíciók már be is lettek töltve, erről a közgyűlésen kell szavaznunk!), a következő marketingesünket még gőzerővel keressük! Fontos, hogy az éves közgyűlést előrehozta az elnökség május 29-re, hogy a következő elnökségnek ne rögtön az októberi válogatás pörgésével kelljen kezdenie.


Hodde Jekl Ildikó (UWCUSA ’90) a kaliforniai Claremontban él férjével, akivel a UWCUSA-ban ismerkedtek meg. Ildikó kisebbik fia most másodéves a UWCUSA-ban, így a család erősen kötődik az iskolához.

(A képen balról: Mark, Ildikó, Daniel, és Martin Hodde.)

Ildikó az IB után hazajött Magyarországra a párjával (aki az itthoni éveik alatt megtanult folyékonyan magyarul), és a SOTE-n szerezte meg a diplomáját. Pszichiáter rezidens azonban már Baltimore-ban volt, és utána 15 évig vezetett magánpraxist Amerikában.

Ildikó egyik szakterülete a perinatális pszichiátria, vagyis a terhesség és a szülés utáni időszak alatt felmerülő pszichiátriai betegségek kezelése. Ildikó 2016-ban csatlakozott a Southern California Permanente Medical Group munkájához, ahol a betegellátás mellett orvostanhallgatók oktatásával és rezidensképzéssel is foglalkozik.

A UWC-s kiutazás emléke sokakban élénken megmaradt, többek között Ildikóban is. De hogyan is sikerült az a bizonyos amerikai repülőút 1988 nyarán? Itt elolvashatjátok:

Akkor még az iskola foglalta a repülőjegyet, úgyhogy négy átszállással kellett kiutaznom. Zürichben átvizsgálták a bőröndömet, majd New Yorkban kiderült, hogy a repülőre viszont nem került fel. Ez volt az első utam repülővel, szóval otthon a számba rágták, hogy hol mit kell csinálnom, hogy New Yorkban fel kell vennem a bőröndömet és becsekkolni a másik járatra, de mindegy, mennyit vártam, csak nem jött a bőröndöm. Végül egy stewardesst kérdeztem meg, hogy mit csináljak, aki így visszatekintve valószínűleg egy angyal volt, mert konkrétan kézen fogott, végigvezetett a hatalmas new yorki reptéren, a bevándorláson meg a biztonsági körökön anélkül, hogy be kellett volna állnom a sorokba, majd felültetett a repülőre, amit a segítsége nélkül nem értem volna el. Úgyhogy csomagok nélkül ugyan, de végül mégis megérkeztem az iskolába.

Hodde Jekl Ildikó

A Győrfi Rami (Adriatic ’16) által indított táborból kialakult, Zempléni Rékával (RCN ’12) közösen alapított Tarisznya Alapítvány messzire jutott a 2015-ös első tábor óta: az Alapítvány jelenleg a nógrádi Litkén üzemelteti a Tanodát, ahol iskola utáni ingyenes programokat biztosít hátrányos helyzetű gyerekeknek. A táboroztatásban és az Alapítvány munkájában eddig sok egyesületi tag is részt vett, többek között Balogh Zsófi (Adriatic ’07), Boros Arnold (RCN ’15), Kopcsai Margó (Changshu szülő), és Lancz Kíra (Changshu ’17) is!

Most te is csatlakozhatsz a Tanoda vagy az Alapítvány munkájához! Az e havi hírlevél önkéntes felhívásából megtudhatod, hogy hogyan.

A táborok fontosak voltak, de idővel rájöttünk, hogy ha nagyobb hatást akarunk elérni a közösség (főleg a gyerekek) életében, akkor ahhoz több idő kell, évente egy hét nem elég. A Tanodát elsősorban azért alapítottuk, hogy a gyerekeknek legyen lehetőségük a fejlődésre, szórakozásra. Szeretnénk, hogyha a tanoda egy biztonságos helyként is szolgálna nekik, ahova bármikor mehetnek majd. Idővel szeretnénk a felnőtteket is bevonni és számukra is programokat vagy önkéntes lehetőségeket biztosítani.

Győrfi Ramóna

December 31-én lezárult az Ösztöndíjalap 2020-as adománygyűjtő kampánya, amelyben az Egyesület egynegyede vett részt. Most a beszámolónkban nem csak azt írtuk meg, hogy mennyi pénz jött össze, de azt is, hogy melyik évfolyamokból adtak a legtöbben, illetve melyik iskolákból. Ha szeretnéd megtudni, hogy a te, vagy volt UWC-s családtagod/ismerősöd iskolája hogyan teljesített, a cikkből megtudhatod!

Photo by Mathieu Stern on Unsplash.


Szeretnél még több közösségi hírről olvasni? Tudsz valakiről, akivel valami érdekes történt? Írd meg a [email protected] email címre! A híreket természetesen csak azután hozzuk le, hogy az érintett(ek) beleegyeznek a közlésükbe.