Közgyűlés és tisztújítás

Szeptember másodikán volt az elnapolt éves közgyűlés, ezúttal teljesen online formában. Az éves közgyűlésen hallgatja meg az egyesület az elnökségi tagok beszámolóját az elmúlt tizenkét hónap munkájáról, valamint a jövőbeni legfontosabb projektekről, továbbá az egyesületi tagok ekkor választják meg a következő év elnökségét.

A teljes közgyűlésről készült videófelvételt itt tudjátok megnézni.

A beszámolók alapján az elnökség jelentős sikereket könyvelhetett el az elmúlt évben: rekordszámú ösztöndíjast sikerült kiküldenünk az iskolákba, az Ösztöndíjalap rendkívül sikeres volt, a marketingesek pedig modernizálták az egyesület online arculatát, népszerűsítve a mozgalmat és az ösztöndíjprogramot. Ahhoz, hogy mindezeket a sikereket elérjék, az elnökség minden tagja teljes erőbedobással dolgozott. Köszönjük a munkájukat!

Azonban ez egyben az egyesület egyik gyenge pontja is: az elnökségen kívül nagyon kevesen önkénteskednek, így a munka legnagyobb része pár emberre hárul. Hasonló problémákkal néz szembe az Ösztöndíjalap is, amelynek nagy része néhány nagyobb adományból jön össze.

A “sok kicsi sokra megy” elv ebben az esetben nem csupán arról szól, hogy a legkisebb hozzájárulás is számít (mind tudjuk, hogy ez így van!) hanem arról is, hogy egy olyan egyesület, ahol a munka kis részekre van osztva sok ember között, sokkal többre megy, mint az az egyesület, ahol a munka java néhány ember felelőssége.

Ugyanakkor viszont természetesen a mi egyesületünk sajátos kihívásokkal néz szembe az önkénteskedés terén, hiszen az egyesületi tagok egy része külföldön él, vagy annyira aktív más önkéntes szervezetekben is, hogy nem tud rendszeresen időt szánni az egyesület munkájára.

Jó hír, hogy a koronavírusnak köszönhetően kiderült, nincs olyan feladat, amit ne lehetne online elvégezni! Továbbá nincs olyan önkéntes felajánlás sem, ami túl kevés lenne: havi egy órában tudnál besegíteni? Most éppen van egy kis időd kipróbálni a jelentkezési felületet, megosztani egy posztot, vagy felhívni egy gimnáziumot, de amúgy nem tudsz időt fordítani egyesületi munkákra? Sok kicsi sokra megy!

A havi hírlevelünk utolsó cikkében pontosan ilyen típusú segítséget keresünk.

De kik is az elnökségi tagok, akikre eddig a munka oroszlánrésze hárult?

Az egyesület elnöksége. Sárga színűek a tagok, akik jelezték, le szeretnének lépni, illetve a betöltetlen pozíciók.

Jelen pillanatban az elnökség öt tagból áll: az elnökből (Szekeres Zsolt, Adriatic), a marketingért felelős elnökségi tagból (Marjai Ádám, UWCSEA), a pénzügyekért felelős elnökségi tagból (Minkó Anita, UWCSEA családtag), az Ösztöndíjalapért felelős elnökségi tagból (Szilassi Zoltán, UWCUSA), és a külkapcsolatokért felelős elnökségi tagból (Symmons Johanna, Atlantic).

Válogatásért felelős elnökségi tag a tavalyi évben nem volt, és az idei közgyűlésen sem sikerült jelentkezőt találni a pozícióra: ez azt jelenti, hogy a feladatok a többi elnökségi tag között oszlanak meg. Továbbá nem akadt jelentkező azokra a pozíciókra sem, amelyeket a tavaly betöltők át szerettek volna adni (az ábrán sárgával jelzett pozíciók.) Az egyesületi tagok egyhangúlag bizalmat szavaztak a jelenlegi elnökségnek a következő évre is. Gratulálunk!

Azonban a még egy évre megválasztott elnökségi tagok egy része nem indul újra a következő évben. Ez azt jelentheti, hogy a 2021-es közgyűlés akár át is alakíthatja az egyesület elnökségét: lehetséges, hogy a most egy személyre eső pozíciókat két ember tölti majd be. Fontos, hogy legyenek jelentkezők, mert az egyesület elnökség nélkül nem tud működni!

Az elnökségi tagok munkájának segítésére jelentkezett Gergely András (Atlantic) a pénzügyekben, Stupek Katalin Tímea (MUWCI) a külkapcsolatokban, illetve a marketingcsapat tagjai, Liao Linda (Changshu) és Seres Donát (Pearson) továbbra is segítik Ádám munkáját.

Koppány Judit (UWCUSA) és Tóvizi Liza (Atlantic) vállalták, hogy segítenek megszólítani a HH célcsoportot (hátrányos helyzetű, illetve HHH, halmozottan hátrányos helyzetű tanulók), akik számára külön ösztöndíj létezik, amelyre azonban idén egyetlen diák sem jelentkezett.

Az elnökség az egyesületi tagok nagyobb arányú részvétele mellett többek között minimum 24 000 eurót szeretne februárig az Ösztöndíjalapba gyűjteni. Az Ösztöndíjalap kiemelt fontosságú, mert bár az iskolák jelenleg is egyre nagyobb hozzájárulást várnak el a diákoktól, illetve az egyesülettől, a most kialakult helyzetben arra lehet számítani, hogy az iskolák még kisebb arányú ösztöndíjakat tudnak majd nekünk felajánlani.

A 2020/21-es évre kitűzött cél a jelentkezési oldal frissítése és átalakítása is. Idén nagyon kevés jelentkező fejezte be a megkezdett jelentkezését, amit az új felülettel igyekszik az egyesület megváltoztatni.

További projektként lett megnevezve az egyesület belső kommunikációjának erősítése is. Ha ezzel kapcsolatosan felmerül valamilyen ötleted, írj nekünk a [email protected] email címre!