Ez a mondat valószínűleg mindenkinek ismerős. A mozgalom 1962-ben indult az Atlantic College megalapításával, és az elmúlt majdnem 60 évben diákok tízezrei vettek részt a Kurt Hahn által megálmodott oktatási rendszerben a világ különböző tájain.
De mi lett ezekkel a diákokkal később, és beteljesíti-e a mozgalom a nagyszabású ígéretét, amelyet a mission statementben lefektetett? Ezekre a kérdésekre a nemzeti bizottságok, az iskolák, és az IO (International Office) is nagyban keresik a választ.
Jelen pillanatban is folyik a Harvard impact study-ja, ami hiánypótló kutatás olyan szempontból, hogy jelen pillanatban csak elenyésző empirikus (azaz tapasztalati) adat áll rendelkezésre arról, hogy milyen és milyen mértékű hatással van a UWC-s oktatás a diákokra. Erről a itt olvashatsz többet. A kutatás eredményeit 2021 végére várhatjuk, mivel az öregdiákok mellett két “jelenlegi” évfolyam a kutatás részét képezi: az idén, illetve a jövő májusban végző diákoké.
Ezzel párhuzamosan a nemzeti bizottságok számára is egyre fontosabb, hogy valamiféle képet kaphassanak arról, hogy az általuk válogatott diákokkal mi is történt az érettségi után. Ez általában egy kérdőív kiküldésével történik, amelyet a magyar nemzeti bizottság jövő évre tervez.
Ez egyfelől olyan statisztika, ami a pályázókat és hozzátartozóikat különösen érdekli, másfelől pedig a nemzeti bizottságok ezeket a számokat használják arra is, hogy szponzorokat keressenek az ösztöndíjasoknak.
Erre egyre nagyobb szüksége van az egyesületnek is (ami a magyar nemzeti bizottság), hiszen, mint ahogyan arról már írtunk, egyre kevesebb teljes ösztöndíjat kapunk, az arra érdemes családok azonban általában nem tudják állni a részösztöndíjakhoz szükséges összeget. Ebben nyújt segítséget az Ösztöndíjalap, amely most december 31-ig tartó kampányában akár 5000 Ft is nagy segítség egy támogatónak köszönhetően, aki tíz új adományozóként 1 millió forint matchinget vállal! Az adományozás menetéről itt olvashatsz. Már bankkártyás/PayPalos fizetésre is van lehetőség!